Szpital Vital Medic dołącza do Grupy Scanmed

Z radością informujemy, że 1 lipca 2024 roku szpital Vital Medic w Kluczborku stał się częścią Grupy Scanmed – jednego z największych dostawców usług medycznych w Polsce. To ważny krok w naszej historii, który pozwala na dalszy rozwój i podnoszenie jakości oferowanych przez nas świadczeń.

Grupa Scanmed, znana z wysokich standardów opieki zdrowotnej, od lat zapewnia pacjentom leczenie na najwyższym poziomie, rozwijając kompleksową opiekę medyczną w całej Polsce. Działalność Grupy obejmuje m.in. podstawową opiekę zdrowotną, specjalistyczną opiekę ambulatoryjną oraz leczenie szpitalne. Placówki należące do Grupy Scanmed znajdują się w blisko 40 lokalizacjach w Polsce.

Nabycie Vital Medic to niezwykle ważny krok dla Grupy Scanmed, który pozwoli nam rozszerzyć ofertę i zapewnić jeszcze lepszą, kompleksową opiekę medyczną pacjentom. Vital Medic to już siódmy szpital w naszej Grupie. Posiadamy doświadczenie i wiedzę w zarządzaniu specjalistycznymi jednostkami szpitalnymi i ten know-how wykorzystamy w rozwoju placówki. Aktualnie na terenie Kluczborka prowadzimy już Centrum Kardiologii Scanmed, a przejęcie pozwoli rozszerzyć naszą ofertę i zapewnić pacjentom w regionie jeszcze lepszy dostęp do nowoczesnych usług medycznych” – powiedział Andrzej Podlipski, Prezes Grupy Scanmed.

Vital Medic nadal będzie świadczyć usługi w zakresie m.in. chirurgii, chirurgii dziecięcej, neurochirurgii i okulistyki. Szpital prowadzi także szereg poradni specjalistycznych, a przy tym zapewnia możliwości wykonania diagnostyki poprzez kompleksową ofertę w tym zakresie: od badań USG poprzez tomografię komputerową czy rezonans magnetyczny. Pacjenci mogą być pewni, że wszystkie dotychczasowe świadczenia będą kontynuowane bez zakłóceń.

Grupa Scanmed zobowiązała się do kontynuacji działalności naszego szpitala, wprowadzając nowe technologie i standardy opieki. Planuje także inwestycje w rozwój infrastruktury, co pozwoli na jeszcze lepszą opiekę nad pacjentami. Przejęcie Szpitala przez Grupą Scanmed otwiera nowe możliwości rozwoju i innowacji w sektorze ochrony zdrowia dla społeczności Kluczborku i regionu.  

Zespół Vital Medic