Single team

Łukasz Bednarski

Łukasz
Bednarski

Dr n. med. Łukasz Bednarski

Okulista


Absolwent Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi, którą ukończył w 1998 roku. Staż podyplomowy odbył w Szpitalu Wojskowym we Wrocławiu. W roku 2007 obronił pracę doktorską pod kierunkiem prof. zw. dr hab. n. med. Ariadny Gierek-Łapińskiej. Specjalizację z okulistyki zdobył w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym nr 5 Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach w 2008 roku.

W latach 1999-2000 pracował dla Polskiego Kontyngentu Wojskowego UNDOF w HQ na Wzgórzach  Golan  Syria/Izrael. Następnie od roku 2000 do 2008 pracował w Szpitalu Klinicznym nr 5 w Katowicach. Obecnie pracuje również w zabiegowych oddziałach okulistycznych, jak Śląski Ośrodek  Leczenia Chorób Oczu w Żorach oraz Oddział Okulistyczny  BeskidMed  w Szpitalu  Śląskim w Cieszynie. W roku 2016 został Ordynatorem Oddziału Okulistyki Centrum Lekarskiego ALFA w Skoczowie.

W swojej pracy zajmuje się diagnostyką jaskry, chorób siatkówki i nerwu wzrokowego oraz leczeniem laserowym i chirurgicznym chorób oczu. Do szczególnych zainteresowań w zakresie okulistyki zalicza choroby soczewki oraz tylnego odcinka gałki ocznej.