Znajomy Szpital

ZNAJOMY SZPITAL

Poznaj naszych pracowników! W cyklu Znajomy Szpital odkryjemy tajniki pracy w Vital Medic Centrum Leczenia Kręgosłupa.

Dowiedz się co nas bawi, a co cieszy i za co najbardziej lubimy swoją pracę!

Monika Derdak Specjalistka pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii

PIELĘGNIARKA KOORDYNUJĄCA

Zastanawialiście się kiedyś, jak wygląda i z czym się wiąże praca na Anestezjologii?

Zastanawialiście się kiedyś, jak wygląda i z czym się wiąże praca na Anestezjologii? „Kiedy podajemy leki, gazy i pacjent zasypia, często gdzieś jeszcze przez mgłę zadaje różne dziwne pytania:

„A napije się Pani ze mną kawy?” / „A pójdziemy na spaaaceeer?” / „Ale ma Pani piękne oczy…” / „Zjadłbym teraz golonkę…”.

Albo po przebudzeniu: „Czy ja jestem w niebie? Czy jesteś aniołem?” – wtedy odpowiadam: „Tak, oczywiście, ale to nie jest niebo, witamy z powrotem!”.

Sławomira Szymańska Specjalistka pielęgniarstwa operacyjnego

KIEROWNIK BLOKU OPERACYJNEGO

Ponad 30 lat temu, gdy zaczynałam swoją pracę, zestawy narzędziowe były pakowane w bawełniane serwety. Wtedy nawet nie pomyślałam, że może być inaczej – czasami żałuję, że nie pisałam pamiętnika, bo byłaby to niesamowita książka.

Sławomira Szymańska – Kierownik Bloku Operacyjnego w Szpitalu Vital Medic, magister pielęgniarstwa, Specjalistka pielęgniarstwa operacyjnego to osoba o wielkim sercu i zaangażowaniu w swoją pracę, którą uwielbia. Zapytana o powód, dla którego zdecydowała się pójść w tym kierunku, odpowiada:

Zawsze miałam takie wrażenie, że będąc członkiem zespołu operacyjnego to w jakiś sposób moja praca będzie bardziej wartościowa. Uznałam, że bardzo chcę tak pracować.

Katarzyna Bogacz Kierownik zakładu rehabilitacji

KIEROWNIK ZAKŁADU REHABILITACJI

Co ciekawe swoją przygodę z fizjoterapią rozpoczęłam od uprawiania hokeja na trawie – byłam dwukrotną mistrzynią polski, oczywiście w zawodach drużynowych. I pod pewnym względem to był jeden z powodów, dla którego zdecydowałam się na studia fizjoterapeutyczne.

Kobieta niezwykle energiczna, uśmiechnięta i życzliwa, której osobowość wymyka się wszelkim kategoriom. Kierownik Zakładu Rehabilitacji w Szpitalu Vital Medic, dr Katarzyna Bogacz – stworzyła miejsce, do którego każdy wraca z przyjemnością. O swojej pracy opowiada z entuzjazmem i nie ukrywa, że sprawia jej ogromną przyjemność.

PIELĘGNIARKA NACZELNA

Zawsze rozmawiam z pacjentem na takim poziomie, jakiego ode mnie oczekuje – gdy ktoś potrzebuje się pośmiać to śmiejemy się razem, a jeśli chce mówić – słucham uważnie. Staram się nadążyć za pacjentem, wyczuć jego potrzeby i myślę, że to naprawdę się udaje.

Ewa Polak, Naczelna pielęgniarka w Szpitalu Vital Medic – kobieta o bardzo życzliwej osobowości, dla której potrzeby drugiego człowieka są priorytetem. Z wielką przyjemnością opowiada o swojej pracy i przyznaje, że pielęgniarstwo niesie ze sobą wiele pięknych, ale również trudnych chwil. Prywatnie szczęśliwa żona oraz matka dwójki dzieci, a od niedawna także babcia. Ze szpitalem Vital Medic związana od momentu otwarcia, co sprawia, że rozmowa z nią jest niezwykle interesująca.

koordynator pacjenta

KOORDYNATOR PACJENTA

Jeśli pacjent mówi „przepraszam, ale mam takie głupie pytanie…”,
my zawsze odpowiadamy, że nie ma głupich pytań. Żadnego z nich nie zostawiamy bez odpowiedzi!
– o pracy Koordynatora Pacjenta słów kilka.

Dwie twarze Vital Medic – Małgorzata Dec oraz Małgorzata Myśliwczyk pełnią funkcję Koordynatorów Pacjenta.
Fantastyczne kobiety, które w swoją pracę wkładają całe serce i zaangażowanie. Prywatnie mężatki o odmiennych zainteresowaniach, ale łączy je wspólna chęć niesienia pomocy innym.