Single post

“Zdecydowałem się na operację bez czekania w kolejce przez 1,5 roku jak w przypadku NFZ”

DYSKOPATIA ODCINKA LĘDŹWIOWEGO

Prowadzę pociągi, jestem maszynistą. Na torach też są dziury więc czasami zdarza się, że pociąg w nie wjedzie, a że maszyna jest ciężka, bo ponad 120 ton, to jest to dużo bardziej odczuwalne. Takie uderzenie powrotne przez siedzenie to jest ogromna siła. Dlatego zdarzało się, że w czasie pracy już na różne sposoby starałem się uniknąć podobnych sytuacji. W mojej pracy problemy z kręgosłupem to jest norma. Taka choroba maszynistów.

15 lat temu pojawił się ból, ale różnie to bywało – raz było gorzej, a raz lepiej. Czekałem z operacją, bo jeżdżąc na różne rehabilitacje przez te wszystkie lata widziałem ludzi po udanych i po nie udanych operacjach. Dlatego nie rwałem się do tego. Teraz od ponad miesiąca dolegliwości nasiliły się do tego stopnia, że nie mogłem już chodzić. Ból promieniował na biodra, a uczucie było takie, jakbym był podłączony do prądu. Musiałem zdecydować się na operację, bo nie miałem już wyjścia. Początkowo chodziłem na rehabilitacje mniej więcej dwa, trzy razy do roku. Zapisywałem się na fundusz, a że czas oczekiwania jest długi to czasami chodziłem też prywatnie, gdy już bardzo bolało. Dostawałem też zastrzyki, żeby rozpędzić trochę ten ból.

Moja żona jest pielęgniarką w Kluczborku – dużo słyszała o Vital Medic i to od niej dowiedziałem się o tym szpitalu. Zdecydowałem się na operację bez czekania w kolejce przez 1,5 roku jak w przypadku NFZ. Pamiętam tylko jak wjechałem na salę operacyjną, a później już po wybudzeniu jak przechodziłem na swoje łóżko. Po operacji kłucie w kręgosłupie zniknęło i odczuwam tylko taki ból pooperacyjny, bo wiadomo, że tam wszystko musi się zagoić. Będę musiał przejść rehabilitację, aby w pełni wrócić do zdrowia. Jestem zadowolony, tutaj jest bardzo fajnie, załoga jest bardzo miła. Jeśli tylko wszystko będzie dalej dobrze, to będę wszystkim polecać.

– Pan Janusz