Single post

„W ogóle nie odczułem żadnych negatywnych skutków operacji – naprawdę nic mnie nie boli i czuję się świetnie.”

ODCINEK SZYJNY

Na co dzień mieszkam w Irlandii, ale pochodzę z Kluczborka. Uprawiam sporty motorowe m.in. od lat biorę udział w wyścigach samochodowych. Po jednym z poważniejszych wypadków lekarze w Irlandii podejrzewali uszkodzenie kręgosłupa, ale okazało się, że jednak wszystko jest dobrze. Prawie nigdy nic mi się nie działo – zazwyczaj jakieś zwykłe złamania i tyle. Po jakimś czasie zaczęły mi drętwieć ręce i nie wiedziałem skąd się to bierze – dlatego postanowiłem zrobić dokładniejsze badania. Okazało się, że faktycznie coś jest nie tak. Jeden z kręgów już kiedyś został uszkodzony ale się zrósł, a pomiędzy C5 i C6 jest przepuklina międzykręgowa.

Wyniki przysłałem do szpitala Vital Medic, a lekarz po zapoznaniu się z nimi uznał, że konieczna jest operacja. Przyjechałem leczyć się do Polski. W Irlandii nie chciałem poddać się operacji – po pierwsze dlatego, że byłem w takiej, powiedzmy, najlepszej klinice sportowej w Dublinie i tam doktor powiedział, że póki nie jestem sparaliżowany to on by tego nie robił. Dla mnie to było bardzo śmieszne, ponieważ tutaj doktor Łątka powiedział, że to nie jest dobra sytuacja i trzeba operować jak najszybciej. Nie powinienem uprawiać sportu, nie powinienem dźwigać, pracować ani nic podobnego, ponieważ narażony na uszkodzenie był rdzeń kręgowy. Gdybym wtedy wiedział to na pewno wcześniej przyjechałbym tutaj się leczyć albo po prostu przestałbym się ścigać.

Po dwóch tygodniach byłem już w Polsce i przeszedłem operację. Doktor Łątka powiedział, że w rzeczywistości wyglądało to dużo gorzej niż wskazywały objawy, które miałem. Dzisiaj czuję się świetnie do tego stopnia, że aż się zdziwiłem bo nic mnie nie boli. Bardzo mi się tutaj podoba i szczerze polecam, tym bardziej, że w ogóle nie odczułem żadnych negatywnych skutków operacji. Naprawdę nic mnie nie boli, a opieka jest świetna i warunki również. Oczywiście chcę wrócić do sportu, ale może w mniej niebezpieczny sposób.