Single team

dr n. med. Dariusz Łątka Vital Medic Kluczbork

Dariusz
Łątka

dr hab. n. med. specjalista neurochirurgii i neurotraumatologii

Dr hab. n. med. Dariusz Łątka

Specjalista Neurochirurgii i Neurotraumatologii


Konsultacje: wtorek  16:00 – 18:00

Przewodniczący Rady Nadzorczej Vital Medic Sp. z o.o. oraz Vital Medic Education Sp. z o.o. w Kluczborku. Konsultant Wojewódzki w zakresie neurochirurgii i neurotraumatologii dla województwa opolskiego.

Prezydent Oddziału Zachodniego Polskiego Towarzystwa Chirurgii Kręgosłupa, przewodniczący Polskiej Szkoły Chirurgii Kręgosłupa. Prezes Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Neurochirurgii “Neuro” oraz członek licznych Towarzystw Neurochirurgicznych: Polskiego Towarzystwa Neurochirurgów, SpineForum, North American Spine Society, Walter E. Dandy Neurosurgical AO Spine Society i Fundacji AO.

Jest uznanym w regionie i w kraju autorytetem w dziedzinie neurochirurgii. Absolwent Śląskiej Akademii Medycznej w Zabrzu, wykształcony w Klinice i Katedrze Neurochirurgii w Bytomiu, a także pod kierunkiem najwybitniejszych, światowej sławy neurochirurgów, podczas różnych kursów i staży w Europie Zachodniej i USA.

Główny obszar jego zawodowych zainteresowań to nowoczesna mikroneurochirurgia kręgosłupa oraz neurochirurgia naczyniowa i onkologiczna. Pionier we wprowadzaniu nowoczesnych metod leczenia neurochirurgicznego w Polsce.