Single post

“Tatuaży się nie boję, a operacji bardzo się bałem”

DYSKOPATIA SZYJNA

To mój pierwszy raz w szpitalu i miałem takiego stracha jak nigdy. W czwartek byłem tutaj na konsultacji z anestezjologiem, miałem pobieraną krew, ale dopiero w piątek złapał mnie stres na myśl o operacji. Tatuaży się nie boję, a operacji bardzo się bałem.

Wszystkie pielęgniarki, które do mnie przychodziły cały czas mówiły „nie bój się, nie bój się wszystko będzie dobrze”.

Anestezjolog też mi mówił, że najpierw jedno mi coś wstrzykną, później drugie i zaraz zasnę. Faktycznie tak było i pamiętam tylko „halo, budzimy się…” – byłem zaskoczony, że to już po wszystkim.

Załoga w Vital Medic jest wesoła. Bardzo fajne panie i miła obsługa, nie to co w publicznych szpitalach. Nawet wysyłałem kolegom filmiki, a oni stwierdzili, że tutaj jest jak w hotelu. Byłem pod wrażeniem bloku operacyjnego i całego sprzętu, który wygląda jak z filmów science fiction.

Jestem tatuażystą i miałem przepuklinę w odcinku szyjnym – to moja choroba zawodowa. Nie zastanawiałem się nad operacją na NFZ – widziałem jak to wygląda w szpitalach publicznych i podziękowałem.

Mój kolega miał operację odcinka lędźwiowego na NFZ i mija dziewięć miesięcy, a on nadal dochodzi do siebie. Ja muszę pracować, bo gdy nie pracuję to nie zarabiam, więc dla mnie im szybciej stanę na nogi, tym lepiej. Wolałem zapłacić za operację żeby mieć problem z głowy i szybciej wrócić do zdrowia.

Chodziłem do różnych lekarzy, próbowałem akupunktury, byłem chyba wszędzie z tym bólem. Dopiero doktor Ilkow mnie prawidłowo zdiagnozował. Doktor powiedział, że muszę zostać zoperowany i to on skierował mnie do szpitala. W ciągu tygodnia jestem już po operacji. Teraz jest lepiej, dolegliwości ustąpiły – przed operacją drętwiały mi palce u rąk ponieważ ból promieniował od szyi, przez bark, aż do palców. U doktora byłem we wtorek, w środę dzwonili do mnie już ze szpitala, a jutro wychodzę do domu.

– Pan Artur