Single post

“Przyjechałem na łóżku, a dzień po operacji nie czuję bólu i poruszam się swobodnie.”

DYSKOPATIA LĘDŹWIOWA

Ludzie nadal myślą stereotypowo – o nie! Operacja… zabrali go… teraz będzie jeździł na wózku i rehabilitował się przez długi czas. Dlatego wszyscy będą w szoku, że 2 dni po operacji wyjdę do domu o własnych nogach.

Do szpitala przywiózł mnie transport medyczny. Chłopaki z transportu byli pod wrażeniem – mówili, że w takiej klinice jeszcze nie byli, aby ktoś tak szybko ich przyjął i poprowadził od razu na oddział. Wszystko było przygotowane na nasz przyjazd, a sam szpital sprawił ogromne wrażenie. Jeden z chłopaków zrobił żonie zdjęcie, bo myślał, że takie kliniki są tylko w filmach. Dzisiaj widziałem OIOM i jestem w szoku, że wszystko stoi i jest nieczynne. Wcześniej przeczytałem o tym w gazecie, a dzisiaj zobaczyłem to na własne oczy.

Wszystko zaczęło się półtora roku temu – wtedy miałem pierwsze objawy. To nie był ból uniemożliwiający pracę, czy uprawianie sportu, ale wiedziałem, ze coś się dzieje. Doktor Łątka zdiagnozował przepuklinę z sekwestrem w odcinku lędźwiowym, co wynikało z mojej pracy zawodowej z przeszłości – częste schylanie się, dźwiganie ciężkich przedmiotów. Lekarz uprzedził mnie, że zabliźniona zmiana może ponownie pęknąć w najmniej oczekiwanym momencie i kwalifikuje się do zabiegu operacyjnego.

Wtedy bardzo dobrze się czułem, dużo biegałem, pływałem, uprawiałem sporty walki, a im więcej sportu uprawiałem, tym lepiej się czułem. Wiedziałem, że powinienem poprzestać na pływaniu oraz bieganiu. Ja jednak na upartego nie posłuchałem i pomyślałem sobie, że przecież jak nie boli i czuję się komfortowo to ciężko mi z tych sportów zrezygnować.

Dokładnie dwa tygodnie temu pojechałem na trening i podczas zwykłej rozgrzewki poczułem ukłucie – już wiedziałem, że coś jest nie tak. Normalnie się przebrałem, wróciłem autem do domu. Od razu poszedłem do łóżka, a drugiego dnia ból promieniował przez pośladek do łyki i dalej do stopy. Lekarz powiedział, że operacja jest konieczna – zdecydowałem się na zabieg w prywatnym szpitalu, aby nie czekać już ani chwili dłużej. Pieniądze nie miały tutaj znaczenia.

Operacja przebiegła w stu procentach dobrze. Przyjechałem na łóżku, a dzień po operacji nie czuję bólu i poruszam się swobodnie. Żona się cieszy, córka i cała rodzina również. Obsługa jest wspaniała, a szpital robi niesamowite wrażenie. Polecam jak najbardziej!
– Pan Sebastian