Single post

“Jestem niemalże 16 godzin po operacji a czuję się świetnie!”

DYSKOPATIA L4/L5 DOKANAŁOWA

Problemy z kręgosłupem mam już od 20 lat. Pochodzę ze wsi, więc już od najmłodszych lat pracowałem fizycznie, pomagając w pracach przy dużym gospodarstwie. Dawniej nie było tylu maszyn jak dziś, praca była dużo cięższa.

Wszystko zaczęło się około 10 lat temu, gdzie ból pleców stał się naprawdę mocny i uciążliwy. Zaczynało boleć to brałem zastrzyki i ból ustępował, a za pewien czas powracał to znowu zaczynałem brać zastrzyki i tak w kółko…

3 lata temu dostałem pierwszego ataku podczas pracy na działce. Ból był niesamowicie mocny, do domu wróciłem wpół zgięty, przez 3 tygodnie leżałem i przyjmowałem zastrzyki.

Od kwietnia tego roku miałem aż 4 ataki rwy kulszowej – jeden po drugim! Przejście z pokoju do łazienki sprawiało mi niesamowity ból i zajmowało aż pół godziny, mikroskopijnymi kroczkami.

Jakiś czas temu rozmawiałem z kobietą, która uznała, że „Ból podczas rwy kulszowej jest dużo większy niż przy porodzie”. Ja mogę sobie to tylko wyobrazić.

Leczyłem się u ortopedy, prywatnie, bo na NFZ nie ma co liczyć. Kilka miesięcy trzeba czekać w kolejce do lekarza, później kolejne kilka miesięcy na rezonans a następnie nawet kilka lat na operację.

Ja nie miałem na to czasu – lekarz powiedział, że z moim przypadkiem nie da się już nic zrobić jak tylko oddać się w ręce neurochirurga. Czym dłużej będę zwlekać, tym większe prawdopodobieństwo, że może dojść do całkowitego porażenia. Dostałem jasną diagnozę. Może to potrwać jeszcze rok, a może tydzień – pozostaje tylko i wyłącznie operacja, w przeciwnym razie może czekać mnie nawet wózek.

O szpitalu Vital Medic czytałem najpierw w sieci, jednak kontaktowałam się jeszcze z innymi klinikami.

Podjąłem decyzje, że skonsultuję się z dr Ilkowem, specjalistą neurochirurgii. Doktor potwierdził mi diagnozę i powiedział o szpitalu Vital Medic, zaproponował operację tutaj. Sprawdziłem klinikę raz jeszcze i zdecydowałem się. Praktycznie w ciągu 2 tygodniu załatwiłem wszelkie formalności.

Chcąc utwierdzić się w swoim wyborze skontaktowałem się z profesorem Bażowskim (wybitnym specjalista neurochirurgii) i zapytałem o jego opinię, w odpowiedzi usłyszałem: „Jest to najlepsza klinika w Polsce, z najlepszym sprzętem i pracują tam najlepsi fachowy”.

Szczerze mówiąc jestem bardzo zadowolony, jest poranek po dniu operacji, a ja czuję się świetnie!

Polecam Serdecznie wszystkim korzystanie z usług Vital Medic!
Bogusław Kasprowicz