Single post

„Jakość szpitala, sali, opieki, personel – szóstka z plusem, absolutnie”

DYSKOPATIA SZYJNA

Jestem nieprawdopodobnie zaskoczona szpitalem i nawet gdybym chciała się do czegoś przyczepić to nie mam do czego. Jakość szpitala, sali, opieki, personel – szóstka z plusem, absolutnie. Od samego początku, od recepcji na dole, bardzo pozytywne wrażenia.

Kiedy moje dolegliwości z kręgosłupem się nasiliły to zaczęłam się rozglądać za dobrym szpitalem. W sieci znalazłam informacje o Vital Medic i znajoma jeszcze mi powiedziała, że w Kluczborku jest taki dobry szpital. Zaczęłam czytać opinie pacjentów min. na FB oraz opinie o lekarzach. Gdy przyszłam do Vital Medic to postanowiłam konsekwentnie pozostać pod opieką tutejszego szpitala. Pierwsza wizyta u doktora Łątki po otrzymaniu wyników i wiedziałam, że pomóc może mi tylko neurochirurg.

Siedem lat temu zdiagnozowano u mnie problemy z kręgosłupem szyjnym – okazało się, że zdecydowanie wymagam operacji, a własna praca oraz rehabilitacja już nie wystarczają. Gdy pierwszy neurolog zobaczył moją diagnostykę to zapytał, czy jestem po wypadku samochodowym, bo po prostu miałam pokruszone krążki międzykręgowe. Wszystkie objawy były bardzo mocno nasilone – bóle głowy, drętwienie rąk. Nigdy nie stwierdzono skąd u mnie się to schorzenie wzięło, a moja praca nie ma z nim nic wspólnego, ponieważ jestem nauczycielką. Nigdy na nikim się nie wyżywam, zawsze emocje trzymam w sobie.

Może to dziwnie zabrzmi, ale od dwunastu lat bolała mnie głowa – zawsze jednak na jakimś takim znośnym poziomie. Miesiącami bolała mnie głowa, a ból szedł od szyi i promieniował do oczodołów. Czasami przeszkadzał do tego stopnia, że nie mogłam mówić ani na niczym się skupić. Nawet w nocy ból potrafił mnie obudzić, gdy gdzieś tam źle się ułożyłam. Tabletki nie pomagały, a jeśli już to tylko na godzinę. Od sierpnia zeszłego roku ból był naprawdę nie do wytrzymania i dopiero wtedy zdecydowałam się na operację – wcześniej strach był zbyt duży.

Operowali mnie dr Łąka oraz dr Krzeszowiec. Anestezjolog na pierwszym spotkaniu opowiedział przebieg operacji ze wszystkimi detalami, co wywarło na mnie ogromne wrażenie – tym bardziej, że już kiedyś miałam narkozę i bardzo ciężko to przeszłam. Źle się czułam i było mi niedobrze, a tutaj po narkozie nie miałam żadnych dolegliwości.

Minęła dopiero doba i wiem, że jeszcze trochę minie czasu zanim wrócę do pracy. To, na co czekam to powrót do zwykłej aktywności, ponieważ objawy już mi się tak nasiliły, że miałam uporczywe bóle głowy, które trwały non stop od samego rana przez całą dobę. Dzisiaj jestem już po operacji, a tydzień temu byłam na wizycie.

– Pani Joanna