Single post

“Dotarłam na wizytę do doktora Łątki, a po trzech tygodniach byłam operowana”

DYSKOPATIA SZYJNA

W latach 90’ miałam problemy w odcinku szyjnym i nie mogłam leżeć ani spać. Pamiętam, że poszłam do lekarza i kwalifikowałam się do operacji, tej, którą miałam wczoraj. Wtedy miałam 35 lat i jak się dowiedziałam na czym będzie polegać operacja to zabrałam swoje rzeczy i poszłam stamtąd. Już wtedy była konieczność operacji, ale to były inne czasy i objawy nie były aż tak drastyczne. Teraz tylko i wyłącznie ręce odmawiały mi posłuszeństwa, a jestem malarką. Jeszcze w zeszłym roku robiłam makijaż permanentny czy tatuaże. Obecnie już nie mogę i jestem bardzo nieszczęśliwa z tego powodu.

Zauważyłam, że coś jest nie tak – najpierw mi ręka spuchła, dostałam maść i przeszło. Później czułam mrowienie. Szukałam przyczyny i chodziłam po różnych lekarzach – od jednego do drugiego. Potrzebowałam jak najszybszej pomocy, aby moje ręce w końcu zaczęły prawidłowo funkcjonować. Najpierw po wszystkich badaniach neurologicznych sądzono, że to zapalenie cieśni nadgarstka. Gdy już byłam w szpitalu w Ozimku usłyszałam, że to nie jest to, a prawdopodobnie przyczyną są kręgi.

Wtedy jeszcze nie miałam wyników z MR, a gdy już je dostałam, lekarz powiedział, że będzie operacja, ale to będzie robił doktor Dariusz Łątka i bardzo go poleca. W Opolu dowiedziałam się, że tylko neurochirurg może mnie zoperować i że jest to konieczne. W taki sposób trafiłam do Vital Medic. I tak to się potoczyło – dotarłam na wizytę do doktora Łątki, a po trzech tygodniach byłam operowana. Wczoraj wyczułam, że mrowienie w palcach zniknęło, ale drętwienie jeszcze się utrzymuje. Mam nadzieję, że to też mi przejdzie. Ale to dopiero pierwszy dzień po operacji. Jestem pod dużym wrażeniem kliniki i personelu – pobyt jest bardzo super.

– Pani Gizela