Single post

“Czułam jedynie delikatne rozpieranie, ale nie ból”

DYSKOPATIA SZYJNA

Czułam jedynie delikatne rozpieranie, ale nie ból. Podczas zabiegu doktor tłumaczył wszystko co robi i kontrolował jak się czuję. Zabieg trwał 1,5 godziny, teraz poleżę godzinę i wychodzę do domu. Dobrze, że wszystko się udało – teraz muszę przez trzy dni jak najwięcej leżeć i dbać o siebie. Później, po około 6 tygodniach zacznę rehabilitację, a za pół roku pojadę do sanatorium. Cieszę się, bo tradycyjną operację wykluczałam całkowicie. Chciałam być operowana prywatnie, bo na kasę chorych trzeba długo czekać. Kilkuletnie kolejki mnie nie satysfakcjonują.

Ból pojawił się 1,5 roku temu, ale po jakimś czasie samoistnie minął i miałam spokój. Pół roku minęło i znów wrócił – trafiłam do neurologa, który przepisał mi leki przeciwzapalne. Mogłam normalnie funkcjonować przez kolejne pół roku, bo po tym czasie ból powrócił i już nic nie pomagało. W międzyczasie zrobiłam MR, RTG i wtedy już wiedziałam, że to są problemy z kręgosłupem. Poszłam do fizjoterapeuty, który powiedział, że w moim przypadku terapia manualna nic nie pomoże. Podpowiedział mi nazwisko doktora Podgórskiego i zalecił żeby udać się właśnie do niego.

Początkowo szukałam szpitala, gdzie mogłabym prywatnie przejść operację kręgosłupa. Brałam pod uwagę Vital Medic, bo ma dobre opinie i mieszkam niedaleko. Myślałam o operacji endoskopowej, ale dowiedziałam się o nukleoplastyce i podczas konsultacji w Opolu lek. Dariusz Podgórski stwierdził, że kwalifikuję się do tego zabiegu, a później okazało się, że operację wykona właśnie w Vital Medic.

– Pani Wiesława