Blok operacyjny

BLOK OPERACYJNY

Blok Operacyjny Szpitala Vital Medic składa się z trzech sal operacyjnych:

  • NIEBIESKIEJ – służącej do zabiegów neurochirurgicznych
  • BIAŁEJ – służącej do zabiegów ortopedycznych
  • ŻÓŁTEJ – służącej do zabiegów okulistycznych

Sale operacyjne są odpowiednio skonfigurowane oraz wyposażone w nowoczesny sprzęt, dzięki czemu możemy wykonać nawet najbardziej skomplikowane zabiegi. Ze względu na idealne zaplecze, jesteśmy w stanie zapewnić najwyższe, światowe standardy postępowania operacyjnego.

WYPOSAŻENIE SAL OPERACYJNYCH

Maksymalizujemy bezpieczeństwo pacjenta podczas zabiegu wykorzystując nowoczesne metody monitorowania śródoperacyjnego, takie jak: neuronawigacja, neuromonitoring, wizualizacja przy pomocy fluoroskopii czy podgląd radiologiczny 3D.

Każda z sal została odpowiednio skonfigurowana oraz wyposażona w modularne elementy firmy Maquet: stół operacyjny, kolumnę chirurgiczną i anestezjologiczną oraz lampy LED z kamerą full HD. Zastosowaliśmy multimodalne systemy integracji cyfrowej, które umożliwiają rejestrację obrazów z sali operacyjnej, pola operacyjnego oraz głębokiego pola operacyjnego.

Dodatkową funkcją systemu integracyjnego w salach operacyjnych jest możliwość dwukanałowej rejestracji sygnału wideo oraz streamingu sygnału przez Internet do dowolnego miejsca na świecie. Mamy również możliwość przywoływania obrazów diagnostycznych bezpośrednio do monitorów medycznych, znajdujących się w obrębie pola operacyjnego lub na duży monitor poglądowy, który jest umieszczony w ścianie sali operacyjnej.