Anestezjologia i intensywna terapia

ANESTEZJOLOGIA I INTENSYWNA TERAPIA (OIOM)

Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii został utworzony, aby zapewnić najwyższe bezpieczeństwo pacjentom Szpitala Vital Medic. Lekarze specjaliści oraz zespół pielęgniarek pracujących na oddziale, dysponują wieloletnim doświadczeniem, a także najnowszą wiedzą zdobytą podczas szkoleń w kraju i za granicą. Dzięki temu mamy możliwość leczenia pacjentów w stanie bezpośredniego zagrożenia życia oraz z ostrą niewydolnością poszczególnych narządów. 

Ponadto doświadczony zespół medyczny sprawuje opiekę nad pacjentami przez całą dobę w salach operacyjnych oraz w sali intensywnego nadzoru pooperacyjnego, która jest klimatyzowana sterylnym powietrzem.

SALA INTENSYWNEGO NADZORU POOPERACYJNEGO

Dysponujemy ośmioma łóżkami, w tym jednoosobową izolatką, gdzie przebywają pacjenci po długich i trudnych zabiegach operacyjnych, a także obciążeni chorobami. Pacjenci na Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii otoczeni są całodobową i pełną opieką personelu medycznego. Sala wyposażona jest w specjalistyczny monitoring, pozwalający w sposób ciągły i bezpośredni badać wszystkie funkcje życiowe pacjenta.

Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii Szpitala Vital Medic dysponuje m.in.:

  • respiratorami umożliwiającymi wdrożenie zaawansowanych technik wentylacji mechanicznej
  • aparaturą pozwalającą na przeprowadzenie złożonego leczenia nerkozastępczego
  • monitorami rejestrującymi m.in.: EKG, RR, SpO2, OCŻ, CO, ICP i wiele innych parametrów, pozwalających na zindywidualizowane leczenie pacjenta
  • aparatem USG ułatwiającym diagnostykę i leczenie oraz umożliwiającym bezpieczne przeprowadzenie procedur inwazyjnych, jak np. zakładanie wkłucia centralnego
  • wysokospecjalistycznymi łóżkami z materacami przeciwodleżynowymi, podnoszącymi komfort chorego oraz ułatwiającymi opiekę nad pacjentem.